Cern Gezisi

İsviçre CERN laboratuarlarına yapılacak gezi öncesinde iki gün parçacık fiziğinin temel kavramları anlatılacak, ardından bu laboratuarlarda yapılan deneylerin gözlenmesi için CERN’e gidilecek.

Fransa-İsviçre sınırında kurulu bulunan CERN’de yürütülen araştırmaların amacı maddenin yapısını ve maddeyi bir arada tutan kuvvetleri anlamaktır. İnsanlığın asırlardır yürüttüğü maddenin yapısını anlamak amaçlı büyük faaliyetin modern altyapısı parçacık hızlandırıcılarıdır. Parçacık hızlandırıcılarında çok yüksek enerjilere ve çarpışma sayılarına erişmek, çarpışmalardan çıkan çok sayıdaki parçacığı algılayabilmek mevcut teknolojinin sınırlarını zorlamaktadır. Bu sayede mevcut teknolojide büyük ilerleme kaydetmektedir.


CERN deneyleri sonucunda ortaya çıkacak olan Higgs alanı temel parçacıkların nasıl kütle kazandıklarını yani maddesel evrenin nasıl oluştuğunu açıklayacaktır. Tüm zamanların en pahalı ve en ilginç deneyi bilim ve teknolojide hayal dahi edilemeyen gelişmelere neden olacaktır. Bu gizemli evren, yeni Einstein’lar ve yeni Newton’lar yaratacağa benziyor.

 

Gezi Programına Dahil Olan Hizmetlerimiz :

Türk Hava Yolları ile İstanbul – Cenevre – İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti,

Havalimanı vergileri,

Cenevre merkez dışında 3 yıldızlı otelde 2 gece oda & kahvaltı konaklama,

Özel otobüsümüz ile programda belirtilen bütün transferler,

Özel otobüsle CERN Nükleer Arastırma merkezine gidiş – dönüş ulaşım,

Chamonix Dagı Turu,

Yarım günlük Cenevre Sehir Turu,

Otelde ilk gün akşam yemeği,

Yerel İngilizce rehberlik hizmetleri,

Yurt Dışı Seyahat Sigorta ve Güvence Paketi,

Tur süresince profesyonel yerel Türkçe rehberlik hizmeti,

İsviçre vize ücreti ve randevu bedeli.

Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz :

Yurt dışı çıkış harcı,

Her türlü kişisel harcama ve oda ekstraları, (minibar, telefon vb.)

Programda belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki belirtilmeyen içecekler,

Panoramik şehir turu esnasında herhangi bir müze veya ören yeri giriş ücreti,

Notlar :

Gerekli vizenin alınabilmesi için vize evraklarının, tur tarihinden itibaren en az 9 ay geçerlilik süresi olan pasaportların gezi tarihinden en geç 3 hafta önce konsolosluğa iletilmesi gerekmektedir. İsviçre Konsolosluğu başvuruları şahsen kabul etmektedir.

Havalimanı vergilerine gelebilecek olası artış ve azalışlar ekte belirtilen bütçeye yansıtılacaktır. Bu vergiler bilet kesim tarihine kadar günlük olarak değiştiğinden son rakam iş bitiminde proforma faturamızda tarafınıza bildirilecektir.

Gezi ücretlerimiz, gezimizin programda belirtilen tarihlerinde, minimum 24 kişi katılımı ve peşin ödeme esasına göre bütçelendirilmiştir.


Yaklaşan Etkinlikler

Konum